Organizátor pražské integrované dopravy musel v sobotu plošně snížit rychlost tramvají na 40 kilometrů v hodině. Učinil tak v reakci na rekordní teploty, které zasáhly Česko a metropoli. Ty totiž způsobují prověšování trolejí. Vozy v podjezdech budou projíždět rychlostí pouze 10 kilometrů v hodině. V důsledku toho nabírají tramvaje zpoždění.